Adaptace Vincenta na dobu covidovou

Letošní ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent se uskuteční ve dnech 24.27. 6. 

Plně si uvědomujeme závislost kulturních akcí na aktuálním epidemickém vývoji, proto jsme dospěli ke strategickým rozhodnutím, která budou tento ročník doprovázet: 

  • Rozhodli jsme se vsadit na venkovní program ve veřejném prostoru. S Dominem a dalšími vnitřními prostory se tedy protentokrát rozloučíme, nabídneme však řadu nových alternativ. Našim cílem je zpřístupnit neobjevená či běžně nedostupná místa a open-air prostory. Stejně jako posílit hlubší propojení s místy známými skrze site-specific performance a instalace.
  • Umožní-li to protiepidemická omezení, připravíme i program dimenzovaný pro nízkou diváckou kapacitu, jako jsou vitrínové výstavy či bytové divadlo pro 1–10 diváků. 
  • S ohledem na omezení pohybu bude program primárně určen místním obyvatelům či návštěvníkům z regionu a obohatí tak stávající kulturní nabídku. Zároveň se tímto jakkoli neuzavíráme návštěvníkům z celé republiky a zahraničí. 
  • V případě nutnosti jsme schopni zajistit i hybridní variantu programu, kombinující online a offline, přičemž online bude zajištěn prostřednictvím kvalitního streamingu, jež nabídne plnohodnotný umělecký zážitek. 
  • Ve všech případech budou přísně dodržovány hygienické podmínky. Zajištění dezinfekce či testů (dle potřeby) považujeme za samozřejmost.