Letos na téma
BUĎ/ANEBO

možnost, či nutnost jasné volby
bez kompromisů

Zveme vystupující:
s jasným postojem,
s zřetelným profesním ukotvením,
s přesvědčivým názorem
a přístupem k tomu, co, proč a jak dělají.
Vystupující, kteří věří tomu, co dělají,
a stojí si za tím bez výmluv.

Luhačovice se v termínu 27.–30. června 2019
nespokojí s kompromisem

DRAMATURGIE

Jak vzniká festivalový program Luhovaného Vincenta?

Pořadatelé se v rámci vybraného tématu rozhodli odhalit kritéria svého dramaturgického výběru. Rozhodující je jeho nezpochybnitelná umělecká kvalita, inovativní prvky, proveditelnost v daných prostorových podmínkách a za daných finančních možností, míra vstupování a ovlivňování veřejného prostoru, mezigenerační rozměr, neformálnost, osobní kontakt, potenciál vyvolat diskuzi či stírat konvenční hranice. Za klíčové kritérium také považujeme to, zda je umělec, tvůrce či vystavující autor schopen být na festivalu osobně přítomen. Laik se diví, odborník žasne.

Má být kultura v lázních nenáročná, aby se zavděčila domnělému vkusu lázeňské klientely a nekladla na své publikum příliš vysoké nároky?
Na to má Luhovaný Vincent jasnou odpověď: rezolutní ne. Luhovaný Vincent své diváky nepodceňuje.

- 50 Kč

Předprodej

400
Druhá vlna předprodeje do 26. 6.

Na celý festival.
27.–30. 6. 2019  * cena lístku na místě 450 Kč.

  ** na místě budou k dispozici i akreditace na jednotlivé dny.

  *** vstupenky na jednotlivé akce bude také možné zakoupit vždy na místě jejich konání 15 minut před začátkem.

  Program

  ročníku 2019

  17:00–18:00prostranství U Najády (vila s lékárnou), Dr. Veselého 178
  slavnostní zahájení projektu

  vstup volný

  Zvuková mapa Luhačovic,
  hosté: Marian Ležák, Igor Bareš, Tomáš Soldán, Roman Ludva a další

  17:00–18:00 // Zvuková mapa Luhačovic // slavnostní zahájení projektu // prostranství U Najády (vila s lékárnou), Dr. Veselého 178 // vstup volný
  Hosté: Marian Ležák, Igor Bareš, Tomáš Soldán, Roman Ludva a další

  Zveme vás na slavnostní zahájení projektu Zvuková mapa Luhačovic. Dva roky trvala příprava tohoto zvukového bedekru, který ve formátu autorských dramatizovaných rozhlasových her vykresluje Luhačovice prostřednictvím krátkých příběhů na pěti tematických okruzích. Díky zvukové mapě se seznámíte s osudy obyvatel a návštěvníků lázní, nahlédnete do zákulisí lázeňského provozu, zastavíte se u ikonických Jurkovičových staveb, vydáte se po stopách Leoše Janáčka nebo hraběcí rodiny Serényiových. Bez ohledu na to, kolikrát jste už Luhačovice navštívili a jak dobře je znáte, se zvukovou mapou zažijete lázně jako poprvé a odhalíte nové podoby místa.

  Program:
  Prostranství U Najády: úvodní slovo starosta Luhačovic Marian Ležák a Igor Bareš, představitel Dr. Veselého; ukázka z trasy Osudové pobyty Leoše Janáčka
  Nový Jubilejní: ukázka z trasy Příběh vody
  Myslivna: ukázka z trasy S pegasem ve znaku

  21:30–23:15terasa Městské plovárny Luhačovice
  zahájení festivalu a projekce – letní kino

  80 Kč

  Frank,
  r. Lenny Abrahamson

  21:30–23:15 // Frank // zahájení festivalu a projekce letní kino // terasa Městské plovárny Luhačovice // 80 Kč

  Jon by se chtěl stát slavným hudebníkem a jeho sen dostal šanci se naplnit, když se souhrou náhod stane členem silně alternativní kapely pod vedením enigmatického Franka, který skrývá svou identitu pod obří umělou hlavou. Jon se teď nemůže rozhodnout mezi svou touhou být nekompromisním umělcem, jako je Frank, a touhou po slávě. Souvisí kvalita s uznáním a potřebuje člověk vrozený talent na to, aby se stal umělcem, nebo stačí jen správný soubor zkušeností? Tyto otázky způsobují rozkol jak ve vztahu mezi Frankem a Jonem, tak v kapele jako celku. Frank je hořká komedie o slávě a umění, která schovává slavný obličej Michaela Fassbendera prakticky celý film pod absurdní maskou.

  Frank; Lenny Abrahamson; Velká Británie, 2014
  10:58–15:18R 889 Slovácký expres Praha hl. n. – Luhačovice
  cesta vlakem s průpovídkami

  S Čumbou vlakem z Prahy na Vincenta;
  host: Laďa Čumba

  10:58–15:18 // S Čumbou vlakem z Prahy na Vincenta // cesta vlakem s průpovídkami // R 889 Slovácký expres Praha hl. n. – Luhačovice // host: Laďa Čumba

  sraz: 10.45 / Praha hlavní nádraží – nahoře u piána
  odjezd: 10.58 / Praha hlavní nádraží
  příjezd: 15.18 / Luhačovice

  Cesta vlakem. Z pražského hlavního nádraží společně s autorem knih a moderátorem Ladislavem Čumbou. Ve vlaku vás čekají ukázky z knih věnovaných ing. Pernerovi a výstavbě železnic spojujících Moravu a hlavní město. Dále: četba ukázek z knih věnovaných jednotlivým městům na trase se zřetelem na Olomouc a Uherské Hradiště a osobnostem jako J. A. Komenský a M. D. Rettigová. A protože cíl je v Luhačovicích, tak vás tento příležitostný operní recenzent také seznámí s aktuálními janáčkovskými inscenacemi na předních evropských scénách. Možná dojde i na ukázky ze svérázného průvodce po Moravě.

  Událost na facebooku pro domluvu – Slováckým expresem na Vincenta! (Nebo jinak.)

  11:00–12:00kino Elektra
  projekce s besedou

  60/40* Kč

  Předjaří,
  r. a host: Martin Klusák

  11:00–12:00 // Předjaří // projekce s besedou // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč* // Host: Martin Klusák

  Film-báseň, nebo možná spíše audiovizuální kompozice stavějící na konceptu absolutního partnerství mezi obrazem a hudbou. V průběhu sedmi dlouhých záběrů doprovázených ambientní orchestrální hudbou můžeme pozorovat různé aspekty zimní přírody. Uhrančivý příspěvek Martina Klusáka do neoficiálního žánru ambientního filmu může být vnímán buď jako film, nebo jako hudební skladba s obrazovým doprovodem.

  Předjaří; Martin Klusák; Česká republika, 2017

  11:00–12:30 13:30–15:00Jizba – zahrádka
  workshop

  6 x 30 min (nutná registrace – vstup volný)

  Hodinový produkční

  11:00–12:30 + 13:30–15:00 // Hodinový produkční // workshop // Jizba – zahrádka // 6 x 30 min // vstup volný (pro omezenou kapacitu je nutné se předem registrovat)

  Hodinový produkční – snadná cesta k realizaci vašeho projektu. Svěřte se do péče Magdaleny Špačkové, která působí v organizaci Nová síť, z.s., a v Českém centru fundraisingu, z.s., kde koordinuje projekty, pomáhá vytvářet koncepce a lektoruje. Vyslechne vás, poradí a navrhne ideální řešení. Během půl hodiny vám dokáže pomoci s uměleckým nebo kulturním projektem v oblasti fundraisingu ze soukromých zdrojů, vícezdrojového financování, produkce a networkingu.

  Nutná registrace předem přes Google formulář: https://forms.gle/yZSU7mtoGyTy4KYKA
  nebo přes e-mail info@luhovanyvincent.cz, nejpozději do 27. 6. Případně osobně v pátek 28. 6. od 9:30 na akreditačním stánku ve festivalovém centru (na zahrádce Jizby).

  14:30–15:00areál Lázní, sraz pod schody Ottovky
  site-specific performance

  vstup volný

  The Falling Point of View – Chen Nadler

  14:30–15:00 // Chen Nadler: The Falling Point of View // site-specific performance // areál Lázní, sraz pod schody Ottovky // vstup volný

  Pokud spadne strom v lese, ale nikdo tam není, udělá to zvuk?

  Zkušenost jedné osoby, kterou může být kdokoliv z nás. Uvíznout ve smyčce přírody, padat a vstávat, neustále dokola, dokud to jde. Lidské bytosti, stejně tak jako pohyby v přírodě a vesmíru, jsou jako malé tečky, které se pohybují mezi realitou a vysněným světem. Performance vytváří umělecky svobodný prostor, ve kterém dochází ke spojení lidí, ale i lidí a přírody. Za projektem stojí tvůrčí tým umělců z Izraele Chen Nadler působí jako tanečnice, choreografka a performerka, Daniel Motola je hudebník.


  15:30–17:00Jizba – zahrádka
  performance – vysílání

  vstup volný

  Radio 23:55 soubor 11:55

  15:30–17:00 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor. Rádio 23:55 – rádio, které chceš vidět!
  Soubor 11:55 již čtvrtým rokem funguje na pražské divadelní scéně. Jednogenerační soubor založený absolventy herectví pražské DAMU si za tu dobu vybudoval svou cestu autorského a experimentálního divadla. Více než téma či forma je pro 11:55 signifikantní osobní projev a vklad tvůrců herců. Výrazným prvkem dramaturgie 11:55 je společný humor, pohled na svět a touha po experimentu.

  Vysílají: Tereza Volánková, Johana Matoušková, Jan Hofman, Pavlína Balner, David Ryska, Jan Čtvrtník

  16:00–17:00Sluneční lázně
  zahájení výstavy, procházka a performance

  vstup volný

  Zahájení výstavy, procházka a performance,
  Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová

  16:00–17:00 // Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová // zahájení výstavy, procházka a performance Sluneční lázně // vstup volný

  Barbora Zentková & Julia Gryboś: A Few Liters of Dried Rituals // instalace // Sluneční lázně
  Dočasný výstavní projekt koncipovaný pro prostory Slunečních lázní reaguje na specifika této chátrající památky. Jednorázová zvuková událost společně se sérií objektů tvoří svébytnou prostorovou situaci, umocňuje atmosféru místa, jehož nedílnou součástí se stává divák.

  Rafani: Z cyklu Prazdroj // performance // areálu lázní - bude zpřesněno
  Krátká akce umělecké skupiny Rafani je jednoduchým, zato však výrazným gestem reflektujícím českou národní identitu. Patří do série akcí, které Rafani provádí na různých místech v Česku a jejichž prostřednictvím komentují stav české společnosti a českost jako specifický fenomén ohraničený geograficky, kulturně a historicky.

  Juliana Höschlová: Cik cak v zemi budeš ctít // performance // pramen Ottovka / 16:00–19:00
  Karaoke performance Juliany Höschlové u čerstvého znovuuvedení do provozu pramenu Ottovka je oslavou vody a tak trochu lacinou párty. Kolemjdoucí, mířící k prameni, doprovodí zpěvem známých popových písní 80. a 90. let. Můžete se přidat. Anebo ne.

  Sláva Sobotovičová: Reverb (audio) // audioinstalace // jeskyňka nad Ottovkou / 10:00–14:00 + 19:00–00:00
  Skladba Reverb instalovaná v jeskyňce nad pramenem Ottovka je koláží samplů převzatých instrumentálních skladeb různého původu a útržků folklorních horských písní, které autorka sama nazpívala. Vokály hrají z reproduktorů naproti sobě, a napodobují tak efekt horského zpěvu s typickým prvkem odpovídání si napříč údolím, s jednoduchými harmoniemi a využitím přirozené ozvěny. Nahrávka vznikla jako součást komplexnější instalace pro výstavu v galerii Futura v roce 2018.
  Mastering: Jonáš Richter, Pavel Richter / zvuk: Václav Hruška


  17:30–19:00palouk nad pramenem Aloiska
  divadelní představení pro jednoho diváka

  10 min (nutná registrace – vstup volný)

  Kabinet pamětí – Le Cabaret Nomade

  17:30–19:00 // Le Cabaret Nomade: Kabinet pamětí // divadelní představení pro jednoho diváka // palouk nad pramenem Aloiska // délka představení: 10 min // vstup volný (pro omezenou kapacitu je nutné se předem registrovat)

  Kabinet pamětí je pouliční divadelní představení pro jednoho diváka. Lze vytvořit klidný a intimní moment v každodenním shonu? Na náměstí, v parku, na periferii města…? Realita vytržená z kontextu všedního života. Divák je pozván vstoupit do světa Le Cabaret nomade – posadí se, dostane sluchátka, skříňka se pomalu otevírá... Celé představení se odehrává na veřejnosti, ale dotýká se jednoho diváka po druhém. Divadlo pro jednoho diváka (entre-sort) je žánr, který je založený na setkání. Setkání herce a diváka, kteří se stanou spolutvůrci jedinečného momentu.

  Koncept, režie: Aude Martin Stulírová / asistent režie: Marie Svobodová / dramaturgická spolupráce: Šimon Peták / performance: Aude Martin Stulírová, Drahomír Stulír, MarieSvobodová, Kristýna Trojanová / scénografie, výroba, technická podpora: Drahomír Stulír

  Nutná registrace předem přes Google formulář: https://forms.gle/t3vBYyXHBYwy3Ggn7nebo přes e-mail info@luhovanyvincent.cz, nejpozději do 27. 6. Případně osobně v pátek 28. 6. od 9:30 na akreditačním stánku ve festivalovém centru (na zahrádce Jizby).


  17:30–19:00Jizba – zahrádka
  performance – vysílání

  vstup volný

  Radio 23:55 soubor 11:55

  28. 6. // pátek // 17:30–19:00 // Radio 23:55 soubor 11:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


  19:00–21:00Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: tvprodukt

  28. 6. // 19:00–21:00 // Jizba chillout DJs: tvprodukt // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.

  19:00–20:30kino Elektra
  projekce s besedou

  60/40* Kč

  Problémy prvního světa,
  hosté: Jakub Felcman, Jan Hecht, Anna Kopecká

  19:00–20:30 // Problémy prvního světa // projekce s besedou // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč*
  Hosté: Jakub Felcman, Jan Hecht, Anna Kopecká

  Fráze „problémy prvního světa“ na jedné straně zesměšňuje malichernost a zaslepenost lidí z takzvaných rozvinutých zemí, na druhé ale může zakrývat skutečné neřešené problémy a také smývat jakýkoliv pocit viny, kterou by mohli a asi i měli cítit občané prvního světa za existenci a udržování příkrých rozdílů mezi různými částmi zeměkoule. Většinou jde o jednoduché: „Jinde je hůř, tak si nestěžuj.“ Čtveřice autorů se v tomto povídkovém filmu snaží podívat se za limity chápání takových malicherných problémů.

  Problémy prvního světa;  Jakub Felcman, Jan Hecht, Anna Kopecká, Elad Keidan; Česká republika, Izrael, 2019

  20:30–21:00u pramene Nový Jubilejní
  koncert

  vstup volný

  Šimanský, Niesner

  20:30–21:00 // Šimanský, Niesner // koncert // u pramene Nový Jubilejní // vstup volný

  Jakub Šimanský a Tomáš Niesner jsou členové kapel i ex-členové ex-kapel. A když jsou spolu, hrají na dvě akustické kytary a roubují na české kořeny žánr amerického primitivismu. Cestou na večerní hudební program se zastavte u pramene Nový jubilejní na jejich akustický set hned vedle Domina.


  21:00–22:30Domino
  projekce s besedou

  volný vstup pouze s akreditací nebo zakoupenou vstupenkou na koncertní večer

  PAF: Jiné vize CZ 2018

  21:00–22:30 // PAF: Jiné vize CZ 2018 // projekce s besedou // Domino // cena bude upřesněna
  Hosté: Nela Klajbanová, Alexandr Jančík

  PAF představí deset audiovizuálních děl na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Desítku finalistů do soutěže Jiné vize v loňském roce vybral ve Stockholmu usazený kurátor Rado Ištok. Hlavní cenu mezinárodní poroty obdrželi Valentýna Janů a Kryštof Hlůže za video Is Your Blue the Same As Mine?. Cenu diváků získala Marie Lukáčová se svým videem Živa.


  21:00–22:00Domino
  koncert

  150 Kč

  Panenské plameny

  21:00–22:00 // Panenské plameny // koncert // Domino // 150 Kč

  V kopřivnické líhni se loni zrodila veteránská superskupina (ex Milano, Murky Ajar, Planety ad.), která záhy do světa vyslala Poníčky (album). Beskydsky a francouzsky. Devadesátky a garáž, basa hraná na přeladěnou kytaru, Modelář, Ochotník a Tramp.

  22:00–23:00Domino
  koncert

  200 Kč

  Tosiro

  22:00–23:00 // Tosiro // koncert // Domino // 200 Kč

  Jihočeský zářez/nářez/pařez, který hraje hlučně, naléhavě, ale pomalu. Zhudebnění temných obrazů mezních situací. S novou deskou ubrali Tosiro na tempu, přidali dusného sludge a táhlého doomu, ale pořád jim zůstalo dost scream(o) kraválu.

  23:00–00.00Domino
  koncert

  200 Kč

  Fotbal

  23:00–00.00 // Fotbal // koncert // Domino // 200 Kč

  Ani napotřetí nepřiletí Sýček. Nevadí, místo něj zahraje(me) Fotbal. Trocha krautrocku, trocha psychedelie, rozostřit kytary, protřepat, nemíchat a mnohonásobné repete.

  24:00Domino
  afterparty

  200 Kč

  Wrong Corps

  24:00 // Wrong Corps // afterparty / DJ set // Domino // 200 Kč

  Wrong je pražský DJský kolektiv. V Dominu to po půlnoci do úmoru odedře celá jeho úderná svatá trojice Trauma + HYΛEN + Jim Hate. Stylově to mají ode zdi ke zdi, sami si to načrtli takto: techno/EBM/industrial/noise/hardcore/weird. Let’s go wrong!

  10:00–12:00Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: Omek

  10:00–14:00 // Jizba chillout DJs: Omek // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


  10:00–11:30Společenský dům - salonek III
  přednáška

  60/40* Kč

  Český bestseller: Kuchařka. Rozpráví Laďa Čumba

  10:00–11:30 // Český bestseller: Kuchařka. Rozpráví Laďa Čumba // přednáška // Společenský dům - salonek III // 60 Kč / 40 Kč* // Hosté: Laďa Čumba

  Kuchařka je vlajkovou lodí užitkové literatury v Čechách. Již z naší první kuchařky vydané Pavlem Severinem z Kapí Hory se stal bestseller. V jejím druhém vydání roku 1542 dokonce dal českým knihám o vaření tento název: „Což výborná kuchařka umí, to zde najdeš.“

  Je českým bestsellerem Bible nebo kuchařka? Kdo a kdy udělal z Magdalény Dobromily Rettigové kuchařku? Podle jakých kuchařek vařily její současnice? Které české kuchařky vyšly ve větším nákladu než ta od Ládi Hrušky? Jsou to jen ty od „volných autorek“, nebo je některá z autorek živá, zdravá a zajištěná? Může manžel své manželce svépomocí ještě v novém tisíciletí vydat komerční bestseller?

  Ničím z toho se naštěstí zabývat nemusíte. Studenti pražské VŠUP se na současné české kuchařky podívali za vás.

  11:30–13:00kino Elektra
  projekce

  60/40* Kč

  Historická trilogie Adély Babanové

  11:30–13:00 // Historická trilogie Adély Babanové // projekce // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč*

  Trilogie krátkých filmů režisérky Adély Babanové, známé také jako tvůrkyně audiovizuálních instalací a rozhlasových her. Ve snímcích navazuje na svou trajektorii kombinování postupů televizních, rozhlasových a filmových žánrů a také mísení faktů a fikce. V těchto filmech na sebe narážejí dokumentární a hrané prvky stejně tak jako vymyšlené a historické události. Skrze příběhy o dezinformačních operacích, následcích katastrof a megalomanských projektech jsou zde nekompromisně vyšetřovány síly, které utvářejí historii.

  Návrat do Adriaportu; Adéla Babanová; Česká republika, 2013 (13 min)
  Odkud spadla letuška; Adéla Babanová; Česká republika, 2014 (12 min)
  Neptun; Adéla Babanová; Česká republika, 2018 (38 min)

  12:00–14:00Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: iob XION & friends

  12:00–14:00 // Jizba chillout DJs: iob XION & friends // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


  13:00–14:30sraz: Jizba – zahrádka
  workshop

  vstup volný

  Květinová pouť s Efemérem

  13:00–14:30 // Květinová pouť s Efemérem // workshop // louky kolem Luhačovic // sraz: Jizba – zahrádka // vstup volný

  Co svatý Jan posvětí, to Petr s Pavlem usuší. Zahradní architektka Lucie Králíková z květinářství Efemér vás zve na průzkum městské krajiny Luhačovic. Sběr rostlin jako obřad i záminka k zastavení se na místech, která můžete minout bez povšimnutí.


  14:30–16:00Sluneční lázně
  komentovaná prohlídka výstav, procházka a performance

  vstup volný

  Komentovaná prohlídka výstav, procházka a performance, Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová

  14:30–16:00 // Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová // komentovaná prohlídka výstav, procházka a performance // Sluneční lázně // vstup volný

  Více viz PÁTEK

  Barbora Zentková & Julia Gryboś: A Few Liters of Dried Rituals // instalace a zvuková událost // Sluneční lázně / 14:00–18:00

  Rafani: Z cyklu Prazdroj // rezidua performance // areál lázní – bude upřesněno

  Juliana Höschlová: Cik cak v zemi budeš ctít // performance // pramen Ottovka / 14:00–17:00

  Sláva Sobotovičová: Reverb (audio) // audioinstalace // jeskyňka nad Ottovkou / 10:00–14:00 + 17:00–00:00


  14:00–15:30Jizba – zahrádka
  performance – vysílání

  vstup volný

  Radio 23:55 soubor 11:55

  14:00–15:30 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


  15:30–17:30Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: iob XION & friends

  15:30–17:30 // Jizba chillout DJs: iob XION & friends // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí


  16:30–17:10vstupní hala Společenského domu
  performance

  vstup volný

  Viktor Černický: PLI

  16:30–17:10 // Viktor Černický: PLI // performance // vstupní hala Společenského domu // vstup volný

  22 konferenčních židlí a jasně vymezený prostor. PLI je nový projekt Viktora Černického na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu. Křehká stabilita versus dynamika člověka. Představení obdrželo Cenu diváků a Hlavní cenu České taneční platformy 2019.

  Koncept, choreografie, performance: Viktor Černický / scénografie: Drahomír Stulír / dramaturgie : Lukáš Karásek


  17:30–18:30Jubilejní pramen
  autorské čtení

  vstup volný

  Jakub Řehák

  17:30–18:30 // Jakub Řehák // autorské čtení // Jubilejní pramen // vstup volný

  Jakub Řehák (*1978), autor tří básnických sbírek (Světla mezi prkny, 2008; Past na Brigitu,

  2012; Dny plné usínání, 2016), nositel ceny Magnesia Litera za poezii. Jeho básně byly přeloženy do angličtiny, italštiny, němčiny, polštiny a portugalštiny. Spolu s Miloslavem Topinkou vybral Nejlepší české básně 2010. Jako recenzent spolupracuje nejčastěji s kulturním týdeníkem A2, revue Souvislosti nebo s literárním obtýdeníkem Tvar. Pracuje jako redaktor webových stránek Městské knihovny v Praze.

  17:30–19:00Jizba – zahrádka
  performance – vysílání

  vstup volný

  Radio 23:55 soubor 11:55

  17:30–19:00 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


  19:00–20:30kino Elektra
  projekce

  60/40* Kč

  Iluze,
  r. Kateřina Turečková

  19:00–20:30 // Iluze // projekce // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč*

  Režisérka Kateřina Turečková pojala svou reportáž z roku stráveného v Budapešti velice osobitě a nekompromisně. Zpracovává Orbánovo Maďarsko jako počítačovou hru.  Tímto způsobem se jí daří dívat se na společenské problémy z odstupu a neztratit přitom rovinu osobních prožitků. Film tak také může přirovnávat mechanické ztvárnění reality typické pro počítačové hry se směrem, kterým se ubírají společenské změny v současném Maďarsku.  

  Iluze; Kateřina Turečková; Česká republika, 2018

  19:00–21:00Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: Ancestral Vision (Unizone)

  19:00–21:00 // Jizba chillout DJs: Ancestral Vision (Unizone) // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.
  21:00–22:00Domino
  koncert

  150 Kč

  Dead Pigeon Dub + Escher Fucker

  21:00–22:00 // Dead Pigeon Dub + Escher Fucker // koncert // Domino // 150 Kč

  Střet analogu a digitálu. 2 x experimentální dub hraničící s industriálním noisem a technem versus 2 x epileptická videoprojekce = 4 televize a nekonečně zvuku a obrazu.

  22:00–23:00Domino
  koncert

  200 Kč

  Strachkvas

  22:00–23:00 // Strachkvas // koncert // Domino // 200 Kč

  Ztrahquaz byl český duchovní, syn knížete Boleslava I. Strachkvas je ostravsko-brněnský producent, co se na rok zavřel v Helsinkách v klubovně a loni vyrukoval s debutovým EP. Na něm přes koleno disharmonicky láme post-clubový zvuk. Tančit povoleno.

  23:00–24:00Domino
  koncert

  200 Kč

  B4

  23:00–24:00 // B4 // koncert // Domino // 200 Kč

  Projekt existující už 20 let se tolik proslavil, že podle něj pojmenovali i formát papíru. Není se co divit, jejich psychedelická improvizovaná hudba s fragmenty noise, jazzu a rocku vycházející zásadně z historických analogových nástrojů umí divy.

  24:00Domino
  afterparty

  180 min / 200 Kč

  Møreti

  24:00 // Møreti // afterparty / DJ set // Domino // 180 min // 200 Kč

  Ti odrostlejší si ho pamatují z Brna (Sklenick, Magion, MUAH), kde to roztáčel jako Click Joe. Ti pražští znají jeho kavárnu a record store Luft. Tam či tam, Møretimu to jde s vinyly furt dobře: techno nebo house, tanec nebo chill.
  10:00–00:00jeskyňka nad Ottovkou
  audioinstalace

  vstup volný

  Sláva Sobotovičová: Reverb (audio)

  10:0000:00 // Sláva Sobotovičová: Reverb (audio) // audioinstalace // jeskyňka nad Ottovkou

  Více viz PÁTEK

  10:00–12:00Městská plovárna Luhačovice
  performance + hudba

  vstup volný pouze s festivalovou akreditací

  Očistný rituál s Genot Centre + Efemér + Roméo Poirierem

  10:00–12:00 // Očistný rituál s Genot Centre + Efemér + Roméo Poirier // performance + hudba // Městská plovárna Luhačovice // vstup volný pouze s festivalovou akreditací

  1. část: Očistný rituál s Genot centre & EfemérTradiční lidové wellness? Smyjte ze sebe festivalové hříchy v Městské plovárně. Zvuková abstrakce kolektivu Genot Centre provoněná dýmem z luhačovických rostlin v očistném letním rituálu Lucie Králíkové z květinářství Efemér.

  2. část: Ambientní plavčík Roméo PoirierNa očistný obřad na terase Městské plovárny plynule naváže belgický hudebník a profesionální plavčík Roméo Poirier. Ten ve své ambientní tvorbě tematizuje vodní živel i fascinaci unaveně rozostřenou atmosférou koupališť a přímořských letovisek.

  Každý akreditovaný účastník obdrží zdarma při vstupu čip. Čip slouží k uzamčení skříňky v šatně, kde si můžete odložit své věci vstup na plovárnu je povolen pouze v plavkách, případně velmi lehkém oblečení (kraťasy/sukně, tričko, naboso). Čip bude zároveň jednorázově nastaven na 3 hodiny volného vstupu s možností využití volného času k plavání či jiným plovárenským radovánkám (zážitkový bazén se skákacím zálivem, chrliče, masážní trysky, bublery) před rituálem / během něj / po něm (plovárna otevírá v 9 ráno). Očistné plavání velmi doporučujeme!

  11:00–12:30Jizba – zahrádka
  performance – vysílání

  vstup volný

  Radio 23:55 soubor 11:55

  11:00–12:30 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


  12:00–13:30Společenský dům - salonek III
  přednáška

  60/40* Kč

  Lenka Vacková: Móda versus oděvní průmysl a udržitelný textil

  12:00–13:30 // Lenka Vacková: Móda versus oděvní průmysl a udržitelný textil // přednáška // Společenský dům salonek III // 60 Kč / 40 Kč*

  Lenka Vacková, absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM, se specializuje na udržitelný přístup v módě, textilu a smysluplné nakládání se zdroji a materiály. Ve své přednášce se pokusí objasnit, proč je textil a oděvní průmysl problematický z pohledu životního prostředí a jaké jsou udržitelné přístupy z pohledu spotřebitele a výrobců. Ukáže možnosti recyklace textilu i příklady z praxe a představí nové technologie, přístupy, materiály a designéry či firmy, které se změnou k lepšímu zaobírají.


  13:30–15:00bazén hotelu Ambra
  projekce s besedou

  vstup volný s festivalovou akreditací; cena vstupného do bazénu pro veřejnost: 110 Kč dospělí / 55 Kč děti

  AniPromítačka s příchutí vody a chlóru,
  host: Eliška Děcká

  13:30–15:00 // AniPromítačka s příchutí vody a chlóru // projekce s besedou // bazén hotelu Ambra // 60 Kč / 40 Kč*
  Host: Eliška Děcká

  Přijďte se ponořit do světa animovaných bazénů a lázní. Stačí jedno dvě tempa a hned na vlastní kůži pocítíte úzké propojení animace s vizuálně podmanivým plaveckým prostředím. Promítneme pásmo krátkých animovaných filmů od umělců z celého světa.
  13:30–15:00Jizba – zahrádka
  performance – vysílání

  vstup volný

  Radio 23:55 soubor 11:55

  13:30–15:00 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


  15:00–17:00Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: Lassák

  15:00–17:00 // Jizba chillout DJs: Lassák // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


  15:00–16:00Sluneční lázně
  divadlo

  100/80* Kč

  Ferdinande! – Lachende Bestien

  15:00–16:00 // Lachende Bestien: Ferdinande! // divadlo // Sluneční lázně // 100 Kč / 80* Kč

  Intelektuál ve veřejném prostoru, osoba i odkaz Václava Havla, dědictví postkomunismu i postmoderní zmatení a neexistence jedné pravdy, nebo spíše postpravdy, rozpolcení společnosti na masy a elity a jejich vzájemné nesrozumění. Dnešní Ferdinand Vaněk, „Ferdinand Vaněk dnes“, postrádá svého Sládka, proto nevede dialog, ale jen svůj vlastní mocně bezmocný monolog. Inscenace je založena na autorském textu inspirovaném texty Václava Havla – především jeho Audiencí, ale stejně tak esejí Moc bezmocných či Anatomií gagu.

  Představení bylo nominováno na Cenu Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo.

  Scénář a režie: Michal Hába / dramaturgie: Simona Petrů / scénografie: Adriana Černá / hudba: Jindřich Čížek / hrají: Michal Hába a kapela KONZUM KOKAIN KAPITALISMUS (Jindřich Čížek, Vlado Mikláš/Tomáš Zápotocký a Michal Škoda)

  17:00–18:30ptačí náměstí u pramene Aloiska
  koncert

  vstup volný

  Lesní zvěř + Horňácká muzika Petra Mičky

  17:00–18:30 // Lesní zvěř + Horňácká muzika Petra Mičky // koncert // Ptačí náměstí u pramene Aloiska // vstup volný

  Lesní zvěř, to už dávno není jen nu-jazz. Horňácká muzika Petra Mičky, to už dávno nejsou jen horňácké lidovky. Jednoduše: crossover. Rozvitě: živelná fúze, živočišná pouť lesem stylů, intimní řev, akustická psychedelie, cimbál a metafolklor.

  18:30–21:30Jizba – zahrádka
  chillout

  vstup volný

  Jizba chillout DJs: možná přijde i kouzelník Zlatomil

  18:30–21:30 // Jizba chillout DJs: možná přijde i kouzelník Zlatomil // Jizba – zahrádka // vstup volný

  Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


  19:00–21:00Městská plovárna Luhačovice
  plavání

  vstup volný s festivalovou akreditací

  Plavání

  19:00–21:00 // plavání // Městská plovárna Luhačovice // vstup volný s festivalovou akreditací

  Čvacht, koupy, kraul, šipky, pára a protiproud!


  21:30–23:15Jizba - zahrádka
  zakončení festivalu a projekce – letní kino

  80 Kč

  Nesliboval jsem vám procházku růžovou zahradou,
  r. Guy-Marc Hinant, Dominique Lohlé

  21:30–23:15 // Nesliboval jsem vám procházku růžovou zahradou // zakončení festivalu a projekce letní kino // Jizba zahrádka // 80  Kč

  Intimní filmový portrét hudebníka, myslitele a autora Davida Toopa skrze jeho sbírku desek a nahrávek. Film jako hudební seance založená na konverzacích o podstatě hudby a nehudbě prokládaná příklady z Toopovy ohromné sbírky. Jde o přednášku a DJ set v jednom. Zážitek jako stvořený pro rozšíření obzorů a představ o tom, co hudba je a co může být.

  I Never Promised You a Rose Garden (A Portrait of David Toop Through His Record Collection); Guy-Marc Hinant, Dominique Lohlé; Belgie; 2009


  *sleva pro hosty akciové společnosti Lázně Luhačovice (+místní obyvatelé Luhačovic-Pozlovic-Podhradí) – na jednotlivé vstupenky, např. filmové projekce a přednášky: 40 Kč (plná cena 60 Kč), na nedělní představení Ferdinande! 80 Kč (plná cena 100 Kč)

  Přijeď na Vincenta!

  #luhovanyvincent

  Partneři

  děkujeme

  Chci sponzorovat tento ročník

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  Letos na téma
  BUĎ/ANEBO

  možnost, či nutnost jasné volby
  bez kompromisů

  Zveme vystupující:
  s jasným postojem,
  s zřetelným profesním ukotvením,
  s přesvědčivým názorem
  a přístupem k tomu, co, proč a jak dělají.
  Vystupující, kteří věří tomu, co dělají,
  a stojí si za tím bez výmluv.

  Luhačovice se v termínu 27.–30. června 2019
  nespokojí s kompromisem

  DRAMATURGIE

  Jak vzniká festivalový program Luhovaného Vincenta?

  Pořadatelé se v rámci vybraného tématu rozhodli odhalit kritéria svého dramaturgického výběru. Rozhodující je jeho nezpochybnitelná umělecká kvalita, inovativní prvky, proveditelnost v daných prostorových podmínkách a za daných finančních možností, míra vstupování a ovlivňování veřejného prostoru, mezigenerační rozměr, neformálnost, osobní kontakt, potenciál vyvolat diskuzi či stírat konvenční hranice. Za klíčové kritérium také považujeme to, zda je umělec, tvůrce či vystavující autor schopen být na festivalu osobně přítomen. Laik se diví, odborník žasne.

  Má být kultura v lázních nenáročná, aby se zavděčila domnělému vkusu lázeňské klientely a nekladla na své publikum příliš vysoké nároky?
  Na to má Luhovaný Vincent jasnou odpověď: rezolutní ne. Luhovaný Vincent své diváky nepodceňuje.

  - 50 Kč

  Předprodej

  400
  Druhá vlna předprodeje do 26. 6.

  Na celý festival.
  27.–30. 6. 2019   * cena lístku na místě 450 Kč.

   ** na místě budou k dispozici i akreditace na jednotlivé dny.

   *** vstupenky na jednotlivé akce bude také možné zakoupit vždy na místě jejich konání 15 minut před začátkem.

   Program

   ročníku 2019

   17:00–18:00prostranství U Najády (vila s lékárnou), Dr. Veselého 178
   slavnostní zahájení projektu

   vstup volný

   Zvuková mapa Luhačovic,
   hosté: Marian Ležák, Igor Bareš, Tomáš Soldán, Roman Ludva a další

   17:00–18:00 // Zvuková mapa Luhačovic // slavnostní zahájení projektu // prostranství U Najády (vila s lékárnou), Dr. Veselého 178 // vstup volný
   Hosté: Marian Ležák, Igor Bareš, Tomáš Soldán, Roman Ludva a další

   Zveme vás na slavnostní zahájení projektu Zvuková mapa Luhačovic. Dva roky trvala příprava tohoto zvukového bedekru, který ve formátu autorských dramatizovaných rozhlasových her vykresluje Luhačovice prostřednictvím krátkých příběhů na pěti tematických okruzích. Díky zvukové mapě se seznámíte s osudy obyvatel a návštěvníků lázní, nahlédnete do zákulisí lázeňského provozu, zastavíte se u ikonických Jurkovičových staveb, vydáte se po stopách Leoše Janáčka nebo hraběcí rodiny Serényiových. Bez ohledu na to, kolikrát jste už Luhačovice navštívili a jak dobře je znáte, se zvukovou mapou zažijete lázně jako poprvé a odhalíte nové podoby místa.

   Program:
   Prostranství U Najády: úvodní slovo starosta Luhačovic Marian Ležák a Igor Bareš, představitel Dr. Veselého; ukázka z trasy Osudové pobyty Leoše Janáčka
   Nový Jubilejní: ukázka z trasy Příběh vody
   Myslivna: ukázka z trasy S pegasem ve znaku

   21:30–23:15terasa Městské plovárny Luhačovice
   zahájení festivalu a projekce – letní kino

   80 Kč

   Frank,
   r. Lenny Abrahamson

   21:30–23:15 // Frank // zahájení festivalu a projekce letní kino // terasa Městské plovárny Luhačovice // 80 Kč

   Jon by se chtěl stát slavným hudebníkem a jeho sen dostal šanci se naplnit, když se souhrou náhod stane členem silně alternativní kapely pod vedením enigmatického Franka, který skrývá svou identitu pod obří umělou hlavou. Jon se teď nemůže rozhodnout mezi svou touhou být nekompromisním umělcem, jako je Frank, a touhou po slávě. Souvisí kvalita s uznáním a potřebuje člověk vrozený talent na to, aby se stal umělcem, nebo stačí jen správný soubor zkušeností? Tyto otázky způsobují rozkol jak ve vztahu mezi Frankem a Jonem, tak v kapele jako celku. Frank je hořká komedie o slávě a umění, která schovává slavný obličej Michaela Fassbendera prakticky celý film pod absurdní maskou.

   Frank; Lenny Abrahamson; Velká Británie, 2014
   10:58–15:18R 889 Slovácký expres Praha hl. n. – Luhačovice
   cesta vlakem s průpovídkami

   S Čumbou vlakem z Prahy na Vincenta;
   host: Laďa Čumba

   10:58–15:18 // S Čumbou vlakem z Prahy na Vincenta // cesta vlakem s průpovídkami // R 889 Slovácký expres Praha hl. n. – Luhačovice // host: Laďa Čumba

   sraz: 10.45 / Praha hlavní nádraží – nahoře u piána
   odjezd: 10.58 / Praha hlavní nádraží
   příjezd: 15.18 / Luhačovice

   Cesta vlakem. Z pražského hlavního nádraží společně s autorem knih a moderátorem Ladislavem Čumbou. Ve vlaku vás čekají ukázky z knih věnovaných ing. Pernerovi a výstavbě železnic spojujících Moravu a hlavní město. Dále: četba ukázek z knih věnovaných jednotlivým městům na trase se zřetelem na Olomouc a Uherské Hradiště a osobnostem jako J. A. Komenský a M. D. Rettigová. A protože cíl je v Luhačovicích, tak vás tento příležitostný operní recenzent také seznámí s aktuálními janáčkovskými inscenacemi na předních evropských scénách. Možná dojde i na ukázky ze svérázného průvodce po Moravě.

   Událost na facebooku pro domluvu – Slováckým expresem na Vincenta! (Nebo jinak.)

   11:00–12:00kino Elektra
   projekce s besedou

   60/40* Kč

   Předjaří,
   r. a host: Martin Klusák

   11:00–12:00 // Předjaří // projekce s besedou // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč* // Host: Martin Klusák

   Film-báseň, nebo možná spíše audiovizuální kompozice stavějící na konceptu absolutního partnerství mezi obrazem a hudbou. V průběhu sedmi dlouhých záběrů doprovázených ambientní orchestrální hudbou můžeme pozorovat různé aspekty zimní přírody. Uhrančivý příspěvek Martina Klusáka do neoficiálního žánru ambientního filmu může být vnímán buď jako film, nebo jako hudební skladba s obrazovým doprovodem.

   Předjaří; Martin Klusák; Česká republika, 2017

   11:00–12:30 13:30–15:00Jizba – zahrádka
   workshop

   6 x 30 min (nutná registrace – vstup volný)

   Hodinový produkční

   11:00–12:30 + 13:30–15:00 // Hodinový produkční // workshop // Jizba – zahrádka // 6 x 30 min // vstup volný (pro omezenou kapacitu je nutné se předem registrovat)

   Hodinový produkční – snadná cesta k realizaci vašeho projektu. Svěřte se do péče Magdaleny Špačkové, která působí v organizaci Nová síť, z.s., a v Českém centru fundraisingu, z.s., kde koordinuje projekty, pomáhá vytvářet koncepce a lektoruje. Vyslechne vás, poradí a navrhne ideální řešení. Během půl hodiny vám dokáže pomoci s uměleckým nebo kulturním projektem v oblasti fundraisingu ze soukromých zdrojů, vícezdrojového financování, produkce a networkingu.

   Nutná registrace předem přes Google formulář: https://forms.gle/yZSU7mtoGyTy4KYKA
   nebo přes e-mail info@luhovanyvincent.cz, nejpozději do 27. 6. Případně osobně v pátek 28. 6. od 9:30 na akreditačním stánku ve festivalovém centru (na zahrádce Jizby).

   14:30–15:00areál Lázní, sraz pod schody Ottovky
   site-specific performance

   vstup volný

   The Falling Point of View – Chen Nadler

   14:30–15:00 // Chen Nadler: The Falling Point of View // site-specific performance // areál Lázní, sraz pod schody Ottovky // vstup volný

   Pokud spadne strom v lese, ale nikdo tam není, udělá to zvuk?

   Zkušenost jedné osoby, kterou může být kdokoliv z nás. Uvíznout ve smyčce přírody, padat a vstávat, neustále dokola, dokud to jde. Lidské bytosti, stejně tak jako pohyby v přírodě a vesmíru, jsou jako malé tečky, které se pohybují mezi realitou a vysněným světem. Performance vytváří umělecky svobodný prostor, ve kterém dochází ke spojení lidí, ale i lidí a přírody. Za projektem stojí tvůrčí tým umělců z Izraele Chen Nadler působí jako tanečnice, choreografka a performerka, Daniel Motola je hudebník.


   15:30–17:00Jizba – zahrádka
   performance – vysílání

   vstup volný

   Radio 23:55 soubor 11:55

   15:30–17:00 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor. Rádio 23:55 – rádio, které chceš vidět!
   Soubor 11:55 již čtvrtým rokem funguje na pražské divadelní scéně. Jednogenerační soubor založený absolventy herectví pražské DAMU si za tu dobu vybudoval svou cestu autorského a experimentálního divadla. Více než téma či forma je pro 11:55 signifikantní osobní projev a vklad tvůrců herců. Výrazným prvkem dramaturgie 11:55 je společný humor, pohled na svět a touha po experimentu.

   Vysílají: Tereza Volánková, Johana Matoušková, Jan Hofman, Pavlína Balner, David Ryska, Jan Čtvrtník

   16:00–17:00Sluneční lázně
   zahájení výstavy, procházka a performance

   vstup volný

   Zahájení výstavy, procházka a performance,
   Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová

   16:00–17:00 // Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová // zahájení výstavy, procházka a performance Sluneční lázně // vstup volný

   Barbora Zentková & Julia Gryboś: A Few Liters of Dried Rituals // instalace // Sluneční lázně
   Dočasný výstavní projekt koncipovaný pro prostory Slunečních lázní reaguje na specifika této chátrající památky. Jednorázová zvuková událost společně se sérií objektů tvoří svébytnou prostorovou situaci, umocňuje atmosféru místa, jehož nedílnou součástí se stává divák.

   Rafani: Z cyklu Prazdroj // performance // areálu lázní - bude zpřesněno
   Krátká akce umělecké skupiny Rafani je jednoduchým, zato však výrazným gestem reflektujícím českou národní identitu. Patří do série akcí, které Rafani provádí na různých místech v Česku a jejichž prostřednictvím komentují stav české společnosti a českost jako specifický fenomén ohraničený geograficky, kulturně a historicky.

   Juliana Höschlová: Cik cak v zemi budeš ctít // performance // pramen Ottovka / 16:00–19:00
   Karaoke performance Juliany Höschlové u čerstvého znovuuvedení do provozu pramenu Ottovka je oslavou vody a tak trochu lacinou párty. Kolemjdoucí, mířící k prameni, doprovodí zpěvem známých popových písní 80. a 90. let. Můžete se přidat. Anebo ne.

   Sláva Sobotovičová: Reverb (audio) // audioinstalace // jeskyňka nad Ottovkou / 10:00–14:00 + 19:00–00:00
   Skladba Reverb instalovaná v jeskyňce nad pramenem Ottovka je koláží samplů převzatých instrumentálních skladeb různého původu a útržků folklorních horských písní, které autorka sama nazpívala. Vokály hrají z reproduktorů naproti sobě, a napodobují tak efekt horského zpěvu s typickým prvkem odpovídání si napříč údolím, s jednoduchými harmoniemi a využitím přirozené ozvěny. Nahrávka vznikla jako součást komplexnější instalace pro výstavu v galerii Futura v roce 2018.
   Mastering: Jonáš Richter, Pavel Richter / zvuk: Václav Hruška


   17:30–19:00palouk nad pramenem Aloiska
   divadelní představení pro jednoho diváka

   10 min (nutná registrace – vstup volný)

   Kabinet pamětí – Le Cabaret Nomade

   17:30–19:00 // Le Cabaret Nomade: Kabinet pamětí // divadelní představení pro jednoho diváka // palouk nad pramenem Aloiska // délka představení: 10 min // vstup volný (pro omezenou kapacitu je nutné se předem registrovat)

   Kabinet pamětí je pouliční divadelní představení pro jednoho diváka. Lze vytvořit klidný a intimní moment v každodenním shonu? Na náměstí, v parku, na periferii města…? Realita vytržená z kontextu všedního života. Divák je pozván vstoupit do světa Le Cabaret nomade – posadí se, dostane sluchátka, skříňka se pomalu otevírá... Celé představení se odehrává na veřejnosti, ale dotýká se jednoho diváka po druhém. Divadlo pro jednoho diváka (entre-sort) je žánr, který je založený na setkání. Setkání herce a diváka, kteří se stanou spolutvůrci jedinečného momentu.

   Koncept, režie: Aude Martin Stulírová / asistent režie: Marie Svobodová / dramaturgická spolupráce: Šimon Peták / performance: Aude Martin Stulírová, Drahomír Stulír, MarieSvobodová, Kristýna Trojanová / scénografie, výroba, technická podpora: Drahomír Stulír

   Nutná registrace předem přes Google formulář: https://forms.gle/t3vBYyXHBYwy3Ggn7nebo přes e-mail info@luhovanyvincent.cz, nejpozději do 27. 6. Případně osobně v pátek 28. 6. od 9:30 na akreditačním stánku ve festivalovém centru (na zahrádce Jizby).


   17:30–19:00Jizba – zahrádka
   performance – vysílání

   vstup volný

   Radio 23:55 soubor 11:55

   28. 6. // pátek // 17:30–19:00 // Radio 23:55 soubor 11:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


   19:00–21:00Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: tvprodukt

   28. 6. // 19:00–21:00 // Jizba chillout DJs: tvprodukt // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.

   19:00–20:30kino Elektra
   projekce s besedou

   60/40* Kč

   Problémy prvního světa,
   hosté: Jakub Felcman, Jan Hecht, Anna Kopecká

   19:00–20:30 // Problémy prvního světa // projekce s besedou // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč*
   Hosté: Jakub Felcman, Jan Hecht, Anna Kopecká

   Fráze „problémy prvního světa“ na jedné straně zesměšňuje malichernost a zaslepenost lidí z takzvaných rozvinutých zemí, na druhé ale může zakrývat skutečné neřešené problémy a také smývat jakýkoliv pocit viny, kterou by mohli a asi i měli cítit občané prvního světa za existenci a udržování příkrých rozdílů mezi různými částmi zeměkoule. Většinou jde o jednoduché: „Jinde je hůř, tak si nestěžuj.“ Čtveřice autorů se v tomto povídkovém filmu snaží podívat se za limity chápání takových malicherných problémů.

   Problémy prvního světa;  Jakub Felcman, Jan Hecht, Anna Kopecká, Elad Keidan; Česká republika, Izrael, 2019

   20:30–21:00u pramene Nový Jubilejní
   koncert

   vstup volný

   Šimanský, Niesner

   20:30–21:00 // Šimanský, Niesner // koncert // u pramene Nový Jubilejní // vstup volný

   Jakub Šimanský a Tomáš Niesner jsou členové kapel i ex-členové ex-kapel. A když jsou spolu, hrají na dvě akustické kytary a roubují na české kořeny žánr amerického primitivismu. Cestou na večerní hudební program se zastavte u pramene Nový jubilejní na jejich akustický set hned vedle Domina.


   21:00–22:30Domino
   projekce s besedou

   volný vstup pouze s akreditací nebo zakoupenou vstupenkou na koncertní večer

   PAF: Jiné vize CZ 2018

   21:00–22:30 // PAF: Jiné vize CZ 2018 // projekce s besedou // Domino // cena bude upřesněna
   Hosté: Nela Klajbanová, Alexandr Jančík

   PAF představí deset audiovizuálních děl na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Desítku finalistů do soutěže Jiné vize v loňském roce vybral ve Stockholmu usazený kurátor Rado Ištok. Hlavní cenu mezinárodní poroty obdrželi Valentýna Janů a Kryštof Hlůže za video Is Your Blue the Same As Mine?. Cenu diváků získala Marie Lukáčová se svým videem Živa.


   21:00–22:00Domino
   koncert

   150 Kč

   Panenské plameny

   21:00–22:00 // Panenské plameny // koncert // Domino // 150 Kč

   V kopřivnické líhni se loni zrodila veteránská superskupina (ex Milano, Murky Ajar, Planety ad.), která záhy do světa vyslala Poníčky (album). Beskydsky a francouzsky. Devadesátky a garáž, basa hraná na přeladěnou kytaru, Modelář, Ochotník a Tramp.

   22:00–23:00Domino
   koncert

   200 Kč

   Tosiro

   22:00–23:00 // Tosiro // koncert // Domino // 200 Kč

   Jihočeský zářez/nářez/pařez, který hraje hlučně, naléhavě, ale pomalu. Zhudebnění temných obrazů mezních situací. S novou deskou ubrali Tosiro na tempu, přidali dusného sludge a táhlého doomu, ale pořád jim zůstalo dost scream(o) kraválu.

   23:00–00.00Domino
   koncert

   200 Kč

   Fotbal

   23:00–00.00 // Fotbal // koncert // Domino // 200 Kč

   Ani napotřetí nepřiletí Sýček. Nevadí, místo něj zahraje(me) Fotbal. Trocha krautrocku, trocha psychedelie, rozostřit kytary, protřepat, nemíchat a mnohonásobné repete.

   24:00Domino
   afterparty

   200 Kč

   Wrong Corps

   24:00 // Wrong Corps // afterparty / DJ set // Domino // 200 Kč

   Wrong je pražský DJský kolektiv. V Dominu to po půlnoci do úmoru odedře celá jeho úderná svatá trojice Trauma + HYΛEN + Jim Hate. Stylově to mají ode zdi ke zdi, sami si to načrtli takto: techno/EBM/industrial/noise/hardcore/weird. Let’s go wrong!

   10:00–12:00Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: Omek

   10:00–14:00 // Jizba chillout DJs: Omek // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


   10:00–11:30Společenský dům - salonek III
   přednáška

   60/40* Kč

   Český bestseller: Kuchařka. Rozpráví Laďa Čumba

   10:00–11:30 // Český bestseller: Kuchařka. Rozpráví Laďa Čumba // přednáška // Společenský dům - salonek III // 60 Kč / 40 Kč* // Hosté: Laďa Čumba

   Kuchařka je vlajkovou lodí užitkové literatury v Čechách. Již z naší první kuchařky vydané Pavlem Severinem z Kapí Hory se stal bestseller. V jejím druhém vydání roku 1542 dokonce dal českým knihám o vaření tento název: „Což výborná kuchařka umí, to zde najdeš.“

   Je českým bestsellerem Bible nebo kuchařka? Kdo a kdy udělal z Magdalény Dobromily Rettigové kuchařku? Podle jakých kuchařek vařily její současnice? Které české kuchařky vyšly ve větším nákladu než ta od Ládi Hrušky? Jsou to jen ty od „volných autorek“, nebo je některá z autorek živá, zdravá a zajištěná? Může manžel své manželce svépomocí ještě v novém tisíciletí vydat komerční bestseller?

   Ničím z toho se naštěstí zabývat nemusíte. Studenti pražské VŠUP se na současné české kuchařky podívali za vás.

   11:30–13:00kino Elektra
   projekce

   60/40* Kč

   Historická trilogie Adély Babanové

   11:30–13:00 // Historická trilogie Adély Babanové // projekce // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč*

   Trilogie krátkých filmů režisérky Adély Babanové, známé také jako tvůrkyně audiovizuálních instalací a rozhlasových her. Ve snímcích navazuje na svou trajektorii kombinování postupů televizních, rozhlasových a filmových žánrů a také mísení faktů a fikce. V těchto filmech na sebe narážejí dokumentární a hrané prvky stejně tak jako vymyšlené a historické události. Skrze příběhy o dezinformačních operacích, následcích katastrof a megalomanských projektech jsou zde nekompromisně vyšetřovány síly, které utvářejí historii.

   Návrat do Adriaportu; Adéla Babanová; Česká republika, 2013 (13 min)
   Odkud spadla letuška; Adéla Babanová; Česká republika, 2014 (12 min)
   Neptun; Adéla Babanová; Česká republika, 2018 (38 min)

   12:00–14:00Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: iob XION & friends

   12:00–14:00 // Jizba chillout DJs: iob XION & friends // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


   13:00–14:30sraz: Jizba – zahrádka
   workshop

   vstup volný

   Květinová pouť s Efemérem

   13:00–14:30 // Květinová pouť s Efemérem // workshop // louky kolem Luhačovic // sraz: Jizba – zahrádka // vstup volný

   Co svatý Jan posvětí, to Petr s Pavlem usuší. Zahradní architektka Lucie Králíková z květinářství Efemér vás zve na průzkum městské krajiny Luhačovic. Sběr rostlin jako obřad i záminka k zastavení se na místech, která můžete minout bez povšimnutí.


   14:30–16:00Sluneční lázně
   komentovaná prohlídka výstav, procházka a performance

   vstup volný

   Komentovaná prohlídka výstav, procházka a performance, Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová

   14:30–16:00 // Barbora Zentková & Julia Gryboś, Rafani, Juliana Höschlová, Sláva Sobotovičová // komentovaná prohlídka výstav, procházka a performance // Sluneční lázně // vstup volný

   Více viz PÁTEK

   Barbora Zentková & Julia Gryboś: A Few Liters of Dried Rituals // instalace a zvuková událost // Sluneční lázně / 14:00–18:00

   Rafani: Z cyklu Prazdroj // rezidua performance // areál lázní – bude upřesněno

   Juliana Höschlová: Cik cak v zemi budeš ctít // performance // pramen Ottovka / 14:00–17:00

   Sláva Sobotovičová: Reverb (audio) // audioinstalace // jeskyňka nad Ottovkou / 10:00–14:00 + 17:00–00:00


   14:00–15:30Jizba – zahrádka
   performance – vysílání

   vstup volný

   Radio 23:55 soubor 11:55

   14:00–15:30 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


   15:30–17:30Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: iob XION & friends

   15:30–17:30 // Jizba chillout DJs: iob XION & friends // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí


   16:30–17:10vstupní hala Společenského domu
   performance

   vstup volný

   Viktor Černický: PLI

   16:30–17:10 // Viktor Černický: PLI // performance // vstupní hala Společenského domu // vstup volný

   22 konferenčních židlí a jasně vymezený prostor. PLI je nový projekt Viktora Černického na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu. Křehká stabilita versus dynamika člověka. Představení obdrželo Cenu diváků a Hlavní cenu České taneční platformy 2019.

   Koncept, choreografie, performance: Viktor Černický / scénografie: Drahomír Stulír / dramaturgie : Lukáš Karásek


   17:30–18:30Jubilejní pramen
   autorské čtení

   vstup volný

   Jakub Řehák

   17:30–18:30 // Jakub Řehák // autorské čtení // Jubilejní pramen // vstup volný

   Jakub Řehák (*1978), autor tří básnických sbírek (Světla mezi prkny, 2008; Past na Brigitu,

   2012; Dny plné usínání, 2016), nositel ceny Magnesia Litera za poezii. Jeho básně byly přeloženy do angličtiny, italštiny, němčiny, polštiny a portugalštiny. Spolu s Miloslavem Topinkou vybral Nejlepší české básně 2010. Jako recenzent spolupracuje nejčastěji s kulturním týdeníkem A2, revue Souvislosti nebo s literárním obtýdeníkem Tvar. Pracuje jako redaktor webových stránek Městské knihovny v Praze.

   17:30–19:00Jizba – zahrádka
   performance – vysílání

   vstup volný

   Radio 23:55 soubor 11:55

   17:30–19:00 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


   19:00–20:30kino Elektra
   projekce

   60/40* Kč

   Iluze,
   r. Kateřina Turečková

   19:00–20:30 // Iluze // projekce // kino Elektra // 60 Kč / 40 Kč*

   Režisérka Kateřina Turečková pojala svou reportáž z roku stráveného v Budapešti velice osobitě a nekompromisně. Zpracovává Orbánovo Maďarsko jako počítačovou hru.  Tímto způsobem se jí daří dívat se na společenské problémy z odstupu a neztratit přitom rovinu osobních prožitků. Film tak také může přirovnávat mechanické ztvárnění reality typické pro počítačové hry se směrem, kterým se ubírají společenské změny v současném Maďarsku.  

   Iluze; Kateřina Turečková; Česká republika, 2018

   19:00–21:00Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: Ancestral Vision (Unizone)

   19:00–21:00 // Jizba chillout DJs: Ancestral Vision (Unizone) // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.
   21:00–22:00Domino
   koncert

   150 Kč

   Dead Pigeon Dub + Escher Fucker

   21:00–22:00 // Dead Pigeon Dub + Escher Fucker // koncert // Domino // 150 Kč

   Střet analogu a digitálu. 2 x experimentální dub hraničící s industriálním noisem a technem versus 2 x epileptická videoprojekce = 4 televize a nekonečně zvuku a obrazu.

   22:00–23:00Domino
   koncert

   200 Kč

   Strachkvas

   22:00–23:00 // Strachkvas // koncert // Domino // 200 Kč

   Ztrahquaz byl český duchovní, syn knížete Boleslava I. Strachkvas je ostravsko-brněnský producent, co se na rok zavřel v Helsinkách v klubovně a loni vyrukoval s debutovým EP. Na něm přes koleno disharmonicky láme post-clubový zvuk. Tančit povoleno.

   23:00–24:00Domino
   koncert

   200 Kč

   B4

   23:00–24:00 // B4 // koncert // Domino // 200 Kč

   Projekt existující už 20 let se tolik proslavil, že podle něj pojmenovali i formát papíru. Není se co divit, jejich psychedelická improvizovaná hudba s fragmenty noise, jazzu a rocku vycházející zásadně z historických analogových nástrojů umí divy.

   24:00Domino
   afterparty

   180 min / 200 Kč

   Møreti

   24:00 // Møreti // afterparty / DJ set // Domino // 180 min // 200 Kč

   Ti odrostlejší si ho pamatují z Brna (Sklenick, Magion, MUAH), kde to roztáčel jako Click Joe. Ti pražští znají jeho kavárnu a record store Luft. Tam či tam, Møretimu to jde s vinyly furt dobře: techno nebo house, tanec nebo chill.
   10:00–00:00jeskyňka nad Ottovkou
   audioinstalace

   vstup volný

   Sláva Sobotovičová: Reverb (audio)

   10:0000:00 // Sláva Sobotovičová: Reverb (audio) // audioinstalace // jeskyňka nad Ottovkou

   Více viz PÁTEK

   10:00–12:00Městská plovárna Luhačovice
   performance + hudba

   vstup volný pouze s festivalovou akreditací

   Očistný rituál s Genot Centre + Efemér + Roméo Poirierem

   10:00–12:00 // Očistný rituál s Genot Centre + Efemér + Roméo Poirier // performance + hudba // Městská plovárna Luhačovice // vstup volný pouze s festivalovou akreditací

   1. část: Očistný rituál s Genot centre & EfemérTradiční lidové wellness? Smyjte ze sebe festivalové hříchy v Městské plovárně. Zvuková abstrakce kolektivu Genot Centre provoněná dýmem z luhačovických rostlin v očistném letním rituálu Lucie Králíkové z květinářství Efemér.

   2. část: Ambientní plavčík Roméo PoirierNa očistný obřad na terase Městské plovárny plynule naváže belgický hudebník a profesionální plavčík Roméo Poirier. Ten ve své ambientní tvorbě tematizuje vodní živel i fascinaci unaveně rozostřenou atmosférou koupališť a přímořských letovisek.

   Každý akreditovaný účastník obdrží zdarma při vstupu čip. Čip slouží k uzamčení skříňky v šatně, kde si můžete odložit své věci vstup na plovárnu je povolen pouze v plavkách, případně velmi lehkém oblečení (kraťasy/sukně, tričko, naboso). Čip bude zároveň jednorázově nastaven na 3 hodiny volného vstupu s možností využití volného času k plavání či jiným plovárenským radovánkám (zážitkový bazén se skákacím zálivem, chrliče, masážní trysky, bublery) před rituálem / během něj / po něm (plovárna otevírá v 9 ráno). Očistné plavání velmi doporučujeme!

   11:00–12:30Jizba – zahrádka
   performance – vysílání

   vstup volný

   Radio 23:55 soubor 11:55

   11:00–12:30 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


   12:00–13:30Společenský dům - salonek III
   přednáška

   60/40* Kč

   Lenka Vacková: Móda versus oděvní průmysl a udržitelný textil

   12:00–13:30 // Lenka Vacková: Móda versus oděvní průmysl a udržitelný textil // přednáška // Společenský dům salonek III // 60 Kč / 40 Kč*

   Lenka Vacková, absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM, se specializuje na udržitelný přístup v módě, textilu a smysluplné nakládání se zdroji a materiály. Ve své přednášce se pokusí objasnit, proč je textil a oděvní průmysl problematický z pohledu životního prostředí a jaké jsou udržitelné přístupy z pohledu spotřebitele a výrobců. Ukáže možnosti recyklace textilu i příklady z praxe a představí nové technologie, přístupy, materiály a designéry či firmy, které se změnou k lepšímu zaobírají.


   13:30–15:00bazén hotelu Ambra
   projekce s besedou

   vstup volný s festivalovou akreditací; cena vstupného do bazénu pro veřejnost: 110 Kč dospělí / 55 Kč děti

   AniPromítačka s příchutí vody a chlóru,
   host: Eliška Děcká

   13:30–15:00 // AniPromítačka s příchutí vody a chlóru // projekce s besedou // bazén hotelu Ambra // 60 Kč / 40 Kč*
   Host: Eliška Děcká

   Přijďte se ponořit do světa animovaných bazénů a lázní. Stačí jedno dvě tempa a hned na vlastní kůži pocítíte úzké propojení animace s vizuálně podmanivým plaveckým prostředím. Promítneme pásmo krátkých animovaných filmů od umělců z celého světa.
   13:30–15:00Jizba – zahrádka
   performance – vysílání

   vstup volný

   Radio 23:55 soubor 11:55

   13:30–15:00 // 11:55: Radio 23:55 // performance – vysílání // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Mírně pirátské rádio divadelního souboru 11:55. Ve svém vysílání využívá prvky typické pro tvorbu souboru, tedy improvizaci, lehce pubertální neformálnost a nekorektní humor.


   15:00–17:00Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: Lassák

   15:00–17:00 // Jizba chillout DJs: Lassák // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


   15:00–16:00Sluneční lázně
   divadlo

   100/80* Kč

   Ferdinande! – Lachende Bestien

   15:00–16:00 // Lachende Bestien: Ferdinande! // divadlo // Sluneční lázně // 100 Kč / 80* Kč

   Intelektuál ve veřejném prostoru, osoba i odkaz Václava Havla, dědictví postkomunismu i postmoderní zmatení a neexistence jedné pravdy, nebo spíše postpravdy, rozpolcení společnosti na masy a elity a jejich vzájemné nesrozumění. Dnešní Ferdinand Vaněk, „Ferdinand Vaněk dnes“, postrádá svého Sládka, proto nevede dialog, ale jen svůj vlastní mocně bezmocný monolog. Inscenace je založena na autorském textu inspirovaném texty Václava Havla – především jeho Audiencí, ale stejně tak esejí Moc bezmocných či Anatomií gagu.

   Představení bylo nominováno na Cenu Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo.

   Scénář a režie: Michal Hába / dramaturgie: Simona Petrů / scénografie: Adriana Černá / hudba: Jindřich Čížek / hrají: Michal Hába a kapela KONZUM KOKAIN KAPITALISMUS (Jindřich Čížek, Vlado Mikláš/Tomáš Zápotocký a Michal Škoda)

   17:00–18:30ptačí náměstí u pramene Aloiska
   koncert

   vstup volný

   Lesní zvěř + Horňácká muzika Petra Mičky

   17:00–18:30 // Lesní zvěř + Horňácká muzika Petra Mičky // koncert // Ptačí náměstí u pramene Aloiska // vstup volný

   Lesní zvěř, to už dávno není jen nu-jazz. Horňácká muzika Petra Mičky, to už dávno nejsou jen horňácké lidovky. Jednoduše: crossover. Rozvitě: živelná fúze, živočišná pouť lesem stylů, intimní řev, akustická psychedelie, cimbál a metafolklor.

   18:30–21:30Jizba – zahrádka
   chillout

   vstup volný

   Jizba chillout DJs: možná přijde i kouzelník Zlatomil

   18:30–21:30 // Jizba chillout DJs: možná přijde i kouzelník Zlatomil // Jizba – zahrádka // vstup volný

   Spřízněné duše zpříjemňují posezení na zahrádce chilloutovou selekcí.


   19:00–21:00Městská plovárna Luhačovice
   plavání

   vstup volný s festivalovou akreditací

   Plavání

   19:00–21:00 // plavání // Městská plovárna Luhačovice // vstup volný s festivalovou akreditací

   Čvacht, koupy, kraul, šipky, pára a protiproud!


   21:30–23:15Jizba - zahrádka
   zakončení festivalu a projekce – letní kino

   80 Kč

   Nesliboval jsem vám procházku růžovou zahradou,
   r. Guy-Marc Hinant, Dominique Lohlé

   21:30–23:15 // Nesliboval jsem vám procházku růžovou zahradou // zakončení festivalu a projekce letní kino // Jizba zahrádka // 80  Kč

   Intimní filmový portrét hudebníka, myslitele a autora Davida Toopa skrze jeho sbírku desek a nahrávek. Film jako hudební seance založená na konverzacích o podstatě hudby a nehudbě prokládaná příklady z Toopovy ohromné sbírky. Jde o přednášku a DJ set v jednom. Zážitek jako stvořený pro rozšíření obzorů a představ o tom, co hudba je a co může být.

   I Never Promised You a Rose Garden (A Portrait of David Toop Through His Record Collection); Guy-Marc Hinant, Dominique Lohlé; Belgie; 2009


   *sleva pro hosty akciové společnosti Lázně Luhačovice (+místní obyvatelé Luhačovic-Pozlovic-Podhradí) – na jednotlivé vstupenky, např. filmové projekce a přednášky: 40 Kč (plná cena 60 Kč), na nedělní představení Ferdinande! 80 Kč (plná cena 100 Kč)


   Přijeď na Vincenta!

   #luhovanyvincent

   Partneři

   děkujeme

   Chci sponzorovat tento ročník