M. Ladrová/S. Abrahám/D. Meier & V.Dobiáš aka Sweeps04


13:00–16:00 | Marie Ladrová  / Stanislav Abrahám / Daniel Meier & Václav Dobiáš aka Sweeps04 | hala Vincentka | koncertní odpoledne | 180 min

 Marie Ladrová
 Jednočlenný hudební projekt MR výtvarnice Marie Ladrové, kterému nechybí vícenástrojová vrstevnatost. Prim hraje magický zvuk těreminu doplněný kytarou, jejichž souzvuk posluchače unáší do snových realit, kde se v temperamentních písních vyvažuje ticho s hlukem. Texty se jako důležití poslové pomocí podmanivého zpěvu dotýkají posluchače podobně, jako se výtrusy hub dotýkají podhoubí. Při správné kombinaci tak může vyrůst plodnice neočekávané barvy, chuti i účinků!

 Po skončení koncertu budou mít posluchači možnost vyzkoušet si těremin osobně. 

 

 

Stanislav Abrahám 
 Zvukový umělec, hudebník, pedagog. V současnosti působí jako zvukový designér v Českém rozhlase, čerstvě se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Vyústěním jeho zájmu o účinky zvuku na tělesnou a duševní rovnováhu je propojení muzikoterapeutického gongu s elektronickým dronem z modulárního syntezátoru. V sobotu jste měli možnost vyzkoušet si jeho sonické lehátko. Nyní v hale pramenu Vincentka spolu se zvukovým rezonančním lůžkem a gongem rozezní také kameny.  

 

Daniel Meier & Václav Dobiáš aka Sweeps04  
Jak to dopadne, když se houslemi prožene elektřina a jejich tělo rozechví kromě houslistových rukou i digitálně vyluzované zvukové plochy druhého hráče, jehož prsty ovládají tóny rodící se z jedniček a nul. Překvapivě sourodé duo klasicky vzdělaného houslisty Daniela Meiera a milovníka melancholického drone Václava Dobiáše aka Sweeps04. Fyzičnost i plastičnost na amplifikovaných stěnách bezčasí.