Tisková zpráva

Luhovaný Vincent vstupuje do jubilejní sezóny a bude nekompromisní. Tématem festivalu je totiž: BUĎ/ANEBO

 

Skóre: 9 let existence, 6000 návštěvníků, 32 festivalových dní, 505 unikátních účinkujících, 301 bodů programu, 76 akcí zdarma pro veřejnost a dohromady 248 dobrovolníků. A čísla stále rostou.

Festival letos završí a oslaví svůj desetiletý boj o nárok na existenci, a to v termínu 27.30. června 2019. Před rokem proměnil Luhačovice v kulturně živé srdce periferie. A znovu zasáhne do poklidu lázeňského areálu a naruší běžnou lázeňskou zahálku: tématem letošního ročníku se stává možnost, či nutnost jasné volby.

Luhovaný Vincent si již od svého začátku kladl za cíl nedělat kompromisy na straně dramaturgie. Jasnou volbou tak bude naplněn i program jubilejního ročníku. Zveme vystupující s jasným postojem, s zřetelným profesním ukotvením, s přesvědčivým názorem a přístupem k tomu, co, proč a jak dělají. Vystupující, kteří věří tomu, co dělají, a stojí si za tím bez výmluv, komentuje výběr tématu dramaturg hudební a filmové sekce Petr Knepr. Vždy se však bude jednat o inovativní, nevšední a ozvláštňující obsah, který se nespokojí s ustrnutím ve vývoji a přešlapováním na místě. Festival dá prostor umění, které využívá nové přístupy, pracuje s novým vnímáním reality, nebojí se nového pojímání skutků i prostor.

Je to poslední vlaková stanice na přímé trase z Prahy. Je to dilema, protože festival koliduje s dalšími akcemi. Je to nuda v lázních, nebo taky neopakovatelná příležitost něco zažít. Je to BUĎ/ANEBO.

 

Kontakt:

Magdaléna Petráková

E-mail: magdalena@luhovanyvincent.cz | Tel: 728 967 220

Nabízíme akreditace pro novináře. Kontaktujte nás

festival v číslech

6000

návštěvníků

32

festivalových dní

505

unikátních účinkujících

301

bodů programu

76

akcí zdarma pro veřejnost

248

dobrovolníků

9

let