Tisková zpráva

Luhovaný Vincent odhaluje vizuál a téma letošního ročníku

 

Již tradičně se v Luhačovicích uskuteční letní nemainstreamový festival Luhovaný Vincent, jehož hlavním tématem letos bude PERIFERIE. Devátý ročník akce se koná od 28. června do 1. července 2018.

Za vizuálem stojí nová grafička festivalu Bára Růžičková, studentka Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně (VUT), která má za sebou také studium na Royal Academy of Fine Arts v Belgii. Ve své práci se věnuje grafickému designu a ilustraci, momentálně se zajímá o propojení grafického designu a textilu. A již brzy se můžete těšit na její lázeňskou fashion kolekci pro Luhovaného Vincenta. “Pro vizuál letošního ročníku jsem navrhla kolekci oblečení a produktů, která funguje na několika úrovních – jako vizuální identita, prodejní merch a při předprodeji akreditací. Je inspirovaná typickými produkty, které v lázeňském městě potřebujete. Kolekce se skládá z županů, ručníků a lahví. Na vizuálu jsem
také spolupracovala s fotografem Filipem Beránkem, a s návrhářkou Pavlou Miklasovou, která kolekci doplnila plavkami Plove,” dodala Bára Růžičková.

Nechte se zavést na konečnou vlakovou stanici na přímé trase z Prahy do srdce periferie! Tématem devátého ročníku je periferie, “V tématu periferie nacházíme speciální kouzlo, které v nás probouzí zvědavost a zbystřuje vnímavost vůči všemu neokázalému, dosud neobjevenému či tomu, co se vymyká. Letos budeme umění prezentovat přednostně mimo místa, kde obvykle konzumujeme kulturu. Hodláme dát prostor umělcům tvořícím mimo tradiční kulturní centra, na periferiích (předměstích, maloměstech atd.) Zároveň pomyslně vyšlápneme mimo obvyklé žánry a nabídneme prostor umělcům či skupinám, kteří se pohybují mimo hlavní proud,” řekla ředitelka festivalu Magdaléna Petráková. Druhá vlna předprodeje akreditací na celý festival za 350 Kč probíhá do konce června.

Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení akreditace s festivalovým merchandisingem za zvýhodněnou cenu. Ke koupi bude akreditace spolu s lahví z limitované edice za 420 Kč, akreditace a ručník z limitované edice za 1000 Kč a akreditace spolu se skvostným vyšívaným županem za 1500 Kč.
Luhovaný Vincent se letos uskuteční od 28. června do 1. července v lázeňském městě Luhačovice. Originální festival za dobu své existence nabídl 250 bodů programu a přilákal více než čtyři tisíce návštěvníků. Do organizace se zapojily dvě stovky dobrovolníků.

 

Kontakt:
Kristýna Kapinusová
Luhovaný Vincent
Email: krista@luhovanyvincent.cz | Tel: 608 869 574

Nabízíme akreditace pro novináře. Kontaktujte nás

festival v číslech

4000

návštěvníků celkem

430

unikátních účinkujících

250

bodů programu

210

dobrovolníků

9

let